PL EN

Urządzenia końcowe i aplikacje softphone

Oferta urządzeń końcowych obejmuje szeroką gamę aparatów telefonicznych, które ze względu na sposób podłączenia do systemu telekomunikacyjnego podzielić można na trzy grupy:

  • Telefony cyfrowe – współpracujące z systemem poprzez specjalne, dedykowane łącze cyfrowe Up0E
  • Telefony IP – współpracujące z serwerem teleinformatycznym w oparciu o sieć LAN
  • Telefony analogowe
Aparaty OpenStage Siemens Softphone Słuchawki Gigaset Professional

   
Aparaty OpenStage Siemens Softphone Słuchawki Gigaset ProfessionalAparaty OpenStage

Telefony OpenStage oferują abonentom interaktywny interfejs komunikacyjny, umożliwiając współpracę z aplikacjami systemowymi udostępniając nowoczesne funkcje. OpenStage charakteryzują się wyjątkową ergonomią i nowoczesną stylistyką. Ułatwiają dostęp do wszelkich funkcji serwerów IP.

Telefony wyposażone są w interfejsy dotykowe do regulacji siły głosu (TouchSlider), koło nawigacyjne (TouchGuide), barwne wskaźniki trybu pracy oraz uchylne, kolorowe, dotykowe wyświetlacze. Poprawia to w znaczący sposób interakcję użytkownika z urządzeniem.

Dowolnie programowalne przyciski dotykowe umożliwiają dostęp do funkcji systemowych i szybkiego inicjowania połączeń przy użyciu nazw abonentów. System posiada także stałe przyciski funkcyjne takie jak: odrzucanie i zwalnianie połączeń, ponowne wybieranie numeru, przekazywanie połączeń, wyciszanie dźwięku oraz wyłączanie głośnika.

Produkty OpenStage są zgodne z nowymi otwartymi standardami komunikacji głosowej opartej na protokole SIP oraz TDM. Rozwiązanie to zapewnia elastyczną budowę firmowej strategii IT dzięki uniezależnieniu się od określonego dostawcy usług telekomunikacyjnych. 

Rodzinę aparatów OpenStage tworzą modele:

OpenStage 80 OpenStage 60 OpenStage 40
OpenStage 80 OpenStage 60 OpenStage 40
     
OpenStage 20 OpenStage 15 OpenStage 10
OpenStage 20 OpenStage 15 OpenStage 10

Aplikacje Softphone

OpenScape Personal Edition zmienia komputer przenośny lub stacjonarny w telefon i sprawia, że staje się on centrum komunikacji multimedialnej obsługującym transmisję głosu, danych, pocztę elektroniczną i Internet.  To najnowsze oprogramowanie komunikacyjne IP dla komputerów klasy PC.

Jako integralny element rodziny produktów firmy Siemens dla stanowisk roboczych OpenScape Personal Edition może działać zarówno w środowisku HiPath 4000 V5.0 przez bramę HiPath HG 3500, jak i w środowisku HiPath 3000/5000 przez bramę HiPath HG 1500.

Telefon umożliwia komunikację głosową z użyciem protokołów SIP oraz HFA i wideokonferencji z użyciem protokołu SIP.

Aplikacja OpenScape Personal Edition obsługuje transmisję VoIP i spełnia standard H.323, łącząc zalety zaawansowanej telefonii z konwergencją w ramach infrastruktury bazującej na protokole IP. Dzięki temu wszystkie kluczowe funkcje CorNet IP są dostępne bezpośrednio z komputera z systemem Windows.

OpenScape Personal Edition można wykorzystywać jako aplikację samodzielną lub w powiązaniu z telefonem z gamy OpenStage, dlatego jest produktem wybieranym przy wdrażaniu nowych rozwiązań opartych na protokole IP. To idealne oprogramowanie dla wszystkich klientów, którzy po prostu nie mogą obejść się bez funkcjonalności swojego aparatu telefonicznego OpenStage gdy są poza biurem. Ponadto umożliwia ono użytkownikom integrację służbowych i prywatnych wykazów teleadresowych przez LDAP.

Wyposażony w wysokiej klasy intuicyjny interfejs użytkownika OpenScape Personal Edition jest stałym towarzyszem osób, które chcą odbierać i wykonywać telefony poza ich środowiskiem biurowym.

Słuchawki Gigaset Professional

Słuchawki Gigaset M2/M2 Ex Professional zostały zaprojektowane do pracy w środowisku przemysłowym z pełnym zachowaniem bogatej funkcjonalności słuchawek Siemensa serii Professional, przeznaczonej dla biznesowych rozwiązań komunikacji bezprzewodowej opartej o standard telekomunikacyjny DECT.

Dzięki solidnej obudowie o klasie ochronności IP 65 doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których występują trudne warunki przemysłowe takie jak wilgoć, kurz, brud, duże ryzyko upadku aparatu lub możliwości drobnych uszkodzeń mechanicznych. Słuchawki te spełniają również surowe normy EN 50 082-2 dotyczące zakłóceń interferencyjnych, przez co mogą być używane w pomieszczeniach, w których występują urządzenia elektroniczne wrażliwe na tego typu zakłócenia. Przeznaczone są do pracy w szerokim zakresie temperatur: -10°C do +55°C.

W środowisku przemysłowym bardzo ważne znaczenie ma możliwość dopasowania poziomu głośności dźwięku w aparacie, nie tylko samego dzwonka. Tutaj do dyspozycji jest aż 5 poziomów. Aby poprawić komfort korzystania ze słuchawek zastosowano podświetlany graficzny wyświetlacz (128x160 pixeli, 64k colorów), port słuchawkowy Bluetooth, mini Lemberg oraz kartę pamięci do zapisania specyficznych lub indywidualnych ustawień. Ponadto Gigaset M2 Ex Professional jest przystosowany do pracy w środowisku wysokiego ryzyka eksplozji (strefa 1).

Słuchawki Gigaset M2 plus professional oraz Gigaset M2 Ex professional mogą zostać użyte jako telefon z funkcją osobistego urządzenia alarmowego. Słuchawki umożliwiają wysyłanie alarmów w sposób automatyczny lub programowalny. Urządzenie monitoruje osobę i w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa wysyła odpowiedni alarm:

Alarm: upadek, brak ruchu, ucieczka - Zintegrowany czujnik ruchu wykrywa u użytkownika gwałtowny ruch oraz odchylenie od pozycji pionowej.

Alarm: zerwanie kontaktu słuchawki z użytkownikiem - Słuchawka ma magnetyczny czujnik, który jest podłączony do użytkownika za pomocą przewodu. W przypadku zerwania przewodu zostaje uruchomiony alarm.

Alarm: czasowy - Użytkownik, co pewien określony czas, musi wykonać ustaloną czynność na słuchawce.

Alarm: ręczny - Użytkownik słuchawki ma do dyspozycji przycisk alarmowy.

Alarm techniczny (nieprawidłowe działanie słuchawki) - Słuchawka informuje użytkownika o błędach w jej działaniu np. słuchawka nie ma łączności lub poziom baterii jest zbyt niski.